اولین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و سلامت روانی-اجتماعی
1st International Conference on Sustainable Development and Psychosocial Health

:: معرفی همایش


توسعه پايدار به معناي تلفيق اهداف اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي براي حداكثرسازي رفاه انسان فعلي بدون آسيب به توانايي نسل هاي آتي براي برآوردن نيازهايشان مي باشد. در واقع توسعه پايدار بر پايه هشياري انسان نسبت به خودش و نسبت به منابع طبيعي كره زمين استوار است و خواهان يك سبك زندگي پايدار براي همه انسانها است و مخالف مصرف بيش از اندازه ، اتلاف منابع و بي توجهي به نسلهاي آينده و قطع رابطه با گذشته است.

از منظر یک روان‌شناس، وقتی ما به توسعه پایدار می‌رسیم که زمینه‌های بروز استعداد برای همه افراد فراهم شود و افراد با استعدادهای مختلف بتوانند فعالیت‌های خلاقانه و متناسب با استعدادهایشان که لزوما تقلیدی نیست را انجام دهند. توسعه پایدار به معنی ایجاد زمینه برای بروز استعدادهای مختلف در افراد مختلف که حاصل آن بروز احساسات، رفاه، آسایش و رفاه مورد درخواست یک جامعه است.

هر توسعه پایداری بر روی سه ستون بنا نهاده شده است:

  1. پایداری بوم شناختی
  2. پایداری فرهنگی و اجتماعی
  3. پایداری اقتصادی

باتوجه به اهمیت موضوع و همچنین نقش سازنده آن در جامعه، دبیرخانه دائمی موسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو  اقدام به برنامه ریزی «اولین کنفرانس بین ­المللی توسعه پایدار و سلامت روانی-اجتماعی» در تاریخ 16 و 17 بهمن ماه 1398 نمود. بدین وسیله از کلیه استادان، پژوهشگران، صاحب نظران، محققان، متخصصان، کارشناسان و دانشجویان دعوت به عمل می آید تا تجربیات و دستاوردهای خود را جهت ارائه به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند. امید است با حمایت محققان و صاحب نظران عزیز این مرز و بوم در زمینه های علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم اقتصادی، علوم طبیعی و زیست محیطی بتوان گام های استواری در جهت توسعه و ترویج علوم و فنون بنیادین در جامعه اسلامی برداشت.
فایل های مورد نیاز

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.1)